неділя, 25 серпня 2019 р.

Всеукраїнська серпнева конференція «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи»

19 серпня за участі Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Міністерки освіти і науки Лілії Гриневич відбувся традиційний освітянський форум — Всеукраїнська серпнева конференція. Цього року темою масштабної зустрічі освітян з усієї України була «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи».
У межах конференції була проведені загальна дискусія щодо майбутнього реформування української освіти, а також різнопланові панелі: про результати першого року НУШ та підготовку до 2019/2020 навчального року, стандарт базової середньої освіти НУШ, педагогіку партнерства, інклюзію, фінансування освіти, розвиток професійної та педагогічної освіти тощо. Також були представлені електронні підручники й нові підходи до шкільного харчування, працювала виставка обладнання та навчальних матеріалів.
Донеччину на заході представляли Лук’янчук Т. О., радниця патронатної служби голови Донецької обласної держадміністрації; Сідашева Т. В, в.о. директора департаменту освіти і науки; Бурцева Ю. О., в.о. ректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Шабанов В. І., завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін та методики їх викладання; Капінус Н. О., завідувачка відділу початкової освіти; Гарна С. Ю., завідувачка відділу гуманітарної освіти; Коваль А. В., завідувачка обласного ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти; Томчук С. В., директорка Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»; Жидкова Л. В., директорка Слов'янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12;  Рубчева Т. В., учителька початкових класів Добропільського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів – дошкільний навчальний заклад»; Сєдакова О. В., учителька початкових класів ЗЗСО I-III ступенів № 8 військово – цивільної адміністрації міста Торецьк; Єфіменко О. С., директор Маріупольського вищого металургійного професійного училища; Швидкий С. М., проректор із науково-методичної роботи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Олійник О. І., директор КЗ «Поковський педагогічний коледж».
За активну співпрацю та вагомий внесок у розбудову Нової української школи колективи департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації та інституту післядипломної педагогічної освіти, директори і вчителі пілотних шкіл отримали подяки від Міністра освіти і науки України.
Лілія Гриневич завершила свій виступ такими словами: «В умовах дедалі більш мінливого, невизначеного, складного та неоднозначного світу освіта може допомогти нам відповісти на проблеми та не пасувати перед ними. Це цілком суголосно і нашим потребам та реаліям. Тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту і зростання. Перед нами дуже багато роботи, там для кожного знайдеться своє місце».
Переконані, що разом ми зможемо визначити стратегічні пріоритети розвитку освіти регіону в умовах децентралізації, скерувати педагогічну спільноту до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства, держави на засадах європейських вимірів якості освіти.
З матеріалами заходу можна ознайомитися за посиланням.

Немає коментарів:

Дописати коментар